امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
ساعت تفلیس برج

برج ساعت تفلیس
#1
برج ساعت تفلیس : برج ساعت در تفلیس، یکی از سازه های پیچیده و سمبلیک بسیار قدیمی بوده و معماری آن بوسیله شاگرد استاد رزو گابریادز در طول دوران انقلاب تئاترش انجام شده است. این برج از جدیدترین ساختمان های تفلیس بوده و نماد اصلی تقلیس قدیم است. برج ساعت درواقع بیانگر یک افسانه از داستان های پریان از یک صحنه نمایش عروسکی است. رزو گابریادز، کارگردان عروسکی، نمایشنامه نویس و البته استاد نمایش های عروسکی، در هنگام بازسازی صحنه نمایش اش این برج ساعت را ساخت تا کل شهر قدیمی و صحنه تئاتر را نشان دهد. هر روز ظهر و هفت غروب، زنگ این ساعت که با همگی آن را با چرخه زندگی می شناسند نواخته می شود. توریست ها و گردشگران تور گرجستانبرای بازدید از این برج ساعت و شنیدن زنگ خاص و عجیب آن ساعت هفت بعد از ظهر به دور ساعت جمع می شوند. همینطور در ساعات مشخص شده ای، فرشته از داخل ساعت بیرون آمده و با چکش به ساعت ضربه می زند.
undefined
معماری عجیب و بامزه برج ساعت تفلیس
یکی از چیزهایی که توریست ها و گردشگران تور لحظه آخری گرجستان را به این برج ساعت جذب کرده، معماری جالب و عجیب این برج است. برج ساعت در نگاه اول کمی بنای غیر عادی به نظر میرسد، انگار به سمت خیابان خم شده و در حال سقوط بوده که یک ستون آهنی آن را نگه داشته است. هرچند به نظر میرسد این برج قدمت بسیاری داشته باشد اما از زمان ساخت آن خیلی هم نگذشته است. برج ساعت، یک سازه مدرن بوده که در کنار سالن تئاتر عروسکی و عروسک گردان رزو گادریادزه قرار دارد. ساخت این برج سی سال طول کشیده و مصالح استفاده شده برای آن، مصالح متروکه شهر قدیمی و ساختمان هایی بوده که در زلزله های بزرگ ویران شده اند.
undefined
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

تهران پاتوق

انجمن تهران پاتوق

تهران پاتوق,انجمن,تالار گفتگو,پرسش و پاسخ کامپیوتری,سوالات کامپیوتری,پاسخ به سوالات کامپیوتری,انجمن کامپیوتر,انجمن اینترنت,انجمن موبایل,انجمن نرم افزار,انجمن سخت افزار,انجمن علمی,انجمن موسیقی,انجمن فیلم

تهران پاتوق,انجمن تخصصی كامپیوتر ، مكانی برای بحث و تبادل نظر با هزاران كاربر فارسی زبان

عکس,جدید95,جدید96,فیلم جدید,شهاب حسینی,جدید2016,محرم

تهران پاتوق, روم تهران پاتوق,اخبار موبایل,تالار گفتمان,شبکه اجتماعی.انجمن تهران پاتوق

https://coinpot.co/mine/dogecoin/?ref=E6D01D1F41AC